Ak chce firma míňať rozpočet na marketing efektívne, je pre ňu výhodné cieliť reklamu len na potenciálnych zákazníkov. Aj preto sa hovorí, že budúcnosť reklamy je na internete, kde jej zadávateľ dokáže jednoducho filtrovať, na aké pohlavie, aký vek či akú národnosť chce mať vplyv. 

Na Slovensku však niečo podobné nie je len doménou online sveta. Startup Lurity prišiel s reklamnými bannermi novej generácie a teraz ich plánuje dostať aj za hranice našej krajiny.

Firma začala na Slovensku budovať sieť digitálnych reklamných panelov v novembri minulého roka. A ak okolo niektorého z nich prejdete, získa o vás informácie, ktoré využíva v prospech zadávateľa reklamy. Ako však upozorňuje zakladateľ a konateľ Lurity Tomáš Tiefenbach, informácie sú anonymizované a všetko prebieha v súlade s nariadením GDPR.

Panelov má startup v súčasnosti 39, nachádzajú sa v piatich nákupných centrách na Slovensku: v Bory Mall, Poluse, Shopping Palace, Atrium Optima a OC Tulip. Reklamy sa na nich striedajú v pätnásťsekundových intervaloch a základom ich práce je umelá inteligencia.

„Tá vyhodnocuje, na ktorej ploche a kedy je umiestnenie konkrétnej reklamy najvýhodnejšie, aby zasiahla konkrétnu cieľovú skupinu,“ hovorí Tiefenbach. Na základe čŕt tváre vie systém určiť vek či pohlavie prechádzajúcich a aj to, ako dlho sa na reklamu pozerajú. Naraz vie zamerať desať ľudí až do vzdialenosti 15 metrov.

Čítať celý článok: